Beschrijving
FEMME DE CHAMPAGNE BRUT NATURE 2008 – BOUTEILLE – DUVAL LEROY
De cuvée Femme de Champagne Brut Nature 2008 en bouteille van Duval-Leroy is een unieke cuvée. Deze champagne met karakter en structuur drukt een persoonlijkheid die zowel elegant als intens is, met een opmerkelijke body en een mooie lengte. Femme de Champagne 2008 is de ware emblematische uitdrukking van een fantastisch wijnjaar
TERROIR DE CUVEE
Duval-Leroy is gevestigd in Vertus, in de Côte des Blancs, een van de meest prestigieuze subregio’s van de Champagne. De wijngaarden in de Côte des Blancs, staan bekend om hun kalkrijke bodems (met name krijt). Die zorgen voor: elegantie en mineraliteit in de wijnen, goede waterhuishouding voor de wijnstokken en diepe wortelontwikkeling. Die geven wat meer complexiteit aan de druiven. Duval-Leroy bezit percelen in Grand Cru- en Premier Cru-dorpen, waaronder: Avize, Cramant, Chouilly, Le Mesnil-sur-Oger (vooral Chardonnay) Bouzy en Ambonnay (voor Pinot Noir)
VIGNES
Cuvee Femme de Champagne Brut Nature werd gecreëerd in 2008 om de beste percelen van Duval-Leroy. Deze uitzonderlijke druiven worden apart gevinifieerd, gedeeltelijk in eikenhouten vaten. Femme de Champagne Brut Nature 2002 is uniek door het uitzonderlijke jaar in de champagne.
PRESSOIR
Femme de Champagne Brut Nature 2008 werd ontworpen om de mooiste percelen van Maison Duval-Leroy, met suggestieve namen zoals Montaigu, Chouilly, Chapelle d’Avize, La Côte, Petite et Grande Roses, Carelle en Volibarts uit Mesnil-sur-Oger. Deze kostbare druiven worden apart gevinifieerd, deels in eiken vaten.
HISTOIRE DE LA MAISON
Sinds 1859 zijn Champagne familie Duval-Leroy met zes generaties de Champagne pioneers uit de Côte des Blancs. Ze bezitten 200 hectaren in de regio die bekend staat om de verfijnde Chardonnay. Familie Duval-Leroy heeft de grootste aandeel in het gebied van de Premier and Grand Cru. Na het onverwachte overlijden van Jean-Charles Duval-Leroy kreeg weduwe Carol Duval-Leroy de taak om de “legacy” van haar overleden man voort te zetten.
Met haar kracht en doorzettingsvermogen zorgde ze naast het opvoeden van haar 3 zoons ervoor, de Champagne business, de innovaties en “high standards” van het champagnehuis nog beter op de kaart te zetten. Zo ontwikkelde zij ook de champagne “Femme de Champagne”, welke uiteraard de favoriet is van Junilla, onze eigen Femme de Champagne.
Inmiddels zijn haar 3 zoons volwassen en nemen Julien, Charles en Louis samen met haar de leiding. Ieder heeft zijn specialisme binnen dit prachtige familie bedrijf.
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.